Ostalooktanski cirkus

Maxu Verstappenu pobjeda u Austinu, Red Bull tri utrke prije kraja osigurao naslov među konstruktorima

23. listopada 2022. - 23:43

Svjetski prvak u formuli 1 Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobjednik je Velike Nagrade SAD na stazi u Austinu, 19. utrke svjetskog prvenstva.

Verstappen, koji je i prije ove utrke osigurao titulu prvaka, je slavio ispred sedmerostrukog svjetskog prvaka Britanca Lewisa Hamiltona u Mercedesu, te Monegažanina Charlesa Leclerca u Ferrariju.

Bila je to Verstappenova 13. pobjeda ove sezone, te 33. u karijeri. Nizozemac je time izjednačio rekord od 13 pobjeda u sezoni, Nijemaca Michaela Schumachera i Sebastiana Vettela. Do kraja sezone ima još tri utrke kako bi se odvojio na vrhu. Verstappena je vodio veći dio utrke, ali je prilikom drugog ulaska u boks izgubio dosta vremena i pao na treće mjesto. Ipak, u završnoj fazi utrke uspio je prestići na stazi Charlesa Leclerca i Lewisa Hamiltona ...

22. lipanj 2024 12:32