Ostaloide u pariz

Sjajan uspjeh mladog splitskog sportaša: ostvario normu u atraktivnoj disciplini i plasirao se na Olimpijske igre!

14. travnja 2024. - 13:57

Mladi hrvatski plivač, 20-godišnji Jere Hribar noćas je u Kanadi isplivao A normu za Olimpijske igre na 50 metara slobodno, obznanio je HRT.

Hribar je slavio na kvalifikacijskom natjecanju za OI, Otvorenom prvenstvu Kanade u Torontu, s vremenom 21.94 sekundi. Splićanin, koji je nastupao za Louisiana State University, slavio je ispred Luke Cvetka koji je imao vrijeme 22.72 sekundi.

Hribar je prije dvije godine na Europskom juniorskom prvenstvu osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno s vremenom 22.55 sekundi.

Mladi Splićanin se tako  pridružio Nikoli Miljeniću, koji će u Parizu nastupiti na 100 slobodno.

29. travanj 2024 12:51