Ostaloslavila u svim disciplinama

Slovenska Tina Maze u St. Antonu uskijala u povijest

13. siječnja 2013. - 14:19
Sjajna slovenska skijašica Tina Maze upisala se u povijest i pridružila se legendama svoga sporta koje su tijekom karijere uspjele slaviti u svim disciplinama u Svjetskom kupu...

Maze je pobijedila u superveleslalomu koji je u nedjelju održan u St. Antonu. Stazu u austrijskom skijalištu svladala je u vremenu 1:16.55, ostavivši četiri stotinke iza sebe domaću predstavnicu Annu Fenninger. Švicarka Fabiene Suter je zaostala 99 stotinki, a četvrto je mjesto pripalo aktualnoj vlasnici Velikog globusa, Amerikanki Lindsey Vonn, koja je za nezaustavljivom Slovenkom zaostala točno sekundu.

Za Maze je ovo 17. pobjeda u karijeri i već šesta ove sezone. Ujedno se u aktualnoj sezoni već 13. put plasirala na pobjedničko postolje i to u četiri različite discipline! U karijeri joj je, pak, do d...
22. rujan 2024 16:38