Ostalooproštajna

Vincetić isplivao svoje najbolje vrijeme sezone, ali nije bilo dovoljno za finale: ‘Bila je to moja posljednja paraolimpijska utrka‘

2. rujna 2021. - 08:11

Hrvatski paraplivač Kristijan Vincetić (30) nije se uspio plasirati u finale discipline 100 delfin u kategoriji S9 na Paraolimpijskim igrama u Tokiju osvojivši deveto mjesto u kvalifikacijama.

Vincetić je isplivao svoje najbolje vrijeme sezone 1:02.68, međutim to nije bilo dovoljno za ulazak među osam najboljih. Na koncu je bio deveti sa 51 stotinkom sekunde zaostatka za ulaskom u finale.

"Bio je to moj najbolji rezultat ove godine, tako da nemam razloga biti nezadovoljan. Malo je nedostajalo da uđem u finale," kazao je Vincetić.

Njegove su to nakon Pekinga, Londona i Rio de Janeira četvrte paraolimpijske igre i posljednje.

"Nažalost, gotovo je. Danas nisam uspio ući u finale i bila je to moja posljednja paraolimpijska utrka. Bilo je dosta, možda ću odraditi još neko natjecanje....

29. travanj 2024 10:18