Ostaloskijanje

Zubčić deseti u paralelnoj utrci, u osmini finala bolji od njega bio je Norvežanin Henrika Kristoffersena

27. studenog 2020. - 20:06

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je deseto mjesto na paralelnoj utrci voženoj u petak u austrijskom zimovalištu Lech / Zuers, a pobjedu je odnio Francuz Alexis Pinturault koji je u dvije finalne vožnje za 11 stotinki nadmašio Norvežanina Henrika Kristoffersena.

Upravo je norveški skijaš bio taj koji je zaustavio Filipa Zubčića u osmini finala, iako je hrvatski skijaš u prvoj vožnji stekao šest stotinki prednosti vozeći na 'plavoj' stazi. U drugoj vožnji, na 'crvenoj' stazi, 27-godišnji Zagrepčanin nije uspio obraniti stečenu prednost, u čemu mu je odmogao i problem s opremom.

Naime, negdje na polovici kratke staze (oko 23 sekunde) Zubčić je morao popraviti naočale koje su mu se pomaknule i tako je izgubio dragocjene stotinke sekunde koje u ovakvom formatu...

20. travanj 2024 09:26