Rukometsp u egiptu

Nakon 19 godina Hrvatska nije izborila nokaut fazu na velikim natjecanjima: u odlučujućem dvoboju Danska nam je očitala lekciju

Piše R.R.
25. siječnja 2021. - 20:00

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Egiptu nakon što je susretu posljednjeg kola drugog kruga izgubila od Danske sa 26-38 (15-17).

Hrvatskoj je za prolaz igrala samo pobjeda, no upisala je težak poraz pa uz Dansku dalje ide i Katar.

Hrvatska je doživjela debakl protiv svjetskih prvaka Danaca i jedan od najtežih poraza u povijesti. Nakon dobrih 15 minuta, Danci su zaigrali ozbiljnije i kaznili sve hrvatske nedostatke kojih je u Egiptu bilo pregršt. Dva gola razlike na poluvremenu davao je nadu Červarovim izabranicima, a onda je u drugom dijelu uslijedio masakr bez milosti Danaca. U 20 mijuta drugog dijela Hrvatska je zabila samo četiri gola i na trenutke izgledala poput Urugvaja ili DR Konga.