Rukometrukomet

Magdeburg Željka Muse osvojio Europsku ligu: u finalu su bili bolji od berlinskog Fuchsea za koji igraju Jakov Gojun i Marko Kopljar

23. svibnja 2021. - 22:21

Rukometaši njemačkog Magdeburga postali su pobjednici prvog izdanja EHF Europske lige pobijedivši u finalu odigranom u nedjelju u Mannheimu berilnski Fuechse s 28-25 (15-8).

Finalni dvoboj je protekao u potpunoj nadmoći Magdeburga koji je vodio od prve do posljednje minute, a najveću prednost od osam pogodaka imao u 35. minuti (18-10). Berlinska momčad je pogotkom hrvatskog rukometaša Jakova Gojuna u 56. minuti stigla na samo dva gola zaostatka (25-23), ali više od toga 'lisice' nisu uspjele učiniti.

Strijelce Magdeburga predvodili su Omar Ingi Magnusson i Tim Hornke sa po sedam pogodaka svaki, a istaknuo se vratar Jannick Green sa 17 obrana. Kod Fuechsea je najefikasniji bio Hans Lindberg s osam golova.

S Magdeburgom je naslov osvojio hrvatski reprezentativac Željko Musa, koji će...

02. svibanj 2024 04:58