Rukometkvalifikacije za EP

Nemoj te ih prerano otpisivati: ‘kraljice šoka‘ se vratile iz ‘minusa‘ i onda stigle do velike pobjede u Češkoj

10. listopada 2021. - 19:52

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobijedila je u dvoboju kvalifikacijske skupine 4 za EURO u Zlinu Češku s 26-24 (14-14).

Nakon šokantnog poraza na startu kvalifikacija u Rijeci od Ukrajine, hrvatske rukometašice su došli do pobjede u Češkoj, ali pobjede ostvarene na vrlo težak način.

Čehinje su vodile cijelo prvo poluvrijeme, najveću prednost su imale kod 14-10, da bi izabranice Nenada Šoštarića serijom 4-0 došle do izjednačenja na poluvremenu.

U drugom dijelu se razbranila Tea Pijević, proradio je i napad, pa Hrvatska u 51. minuti ima 25-21 i činilo se da će lako do pobjede. No dvije minute prije kraja Čehinje dolaze na 25-24, ali potom Blažević pogađa iz sedmerca za konačnu potvrdu pobjede i ostanak u borbi za plasman na EURO.