Biukov Los Angeles prošao u polufinale, bivši hajdukovac grijao je klupu

Piše Sport SD
27. studenog 2023. - 11:57

Put prema obrani titule u MLS-u za Los Angeles FC ide po planu. Klub nekadašnjeg hajdukovca Stipe Biuka pobjedom protiv Seattle Soundersa minimalnom pobjedom od 1:0 u četvrtfinalu osigurao je prolaz u svoje drugo uzastopno polufinale.

Još jednom je junak aktualnih prvaka bio Denis Bouanga koji je golom u 39. minuti donio pobjedu. Za najboljeg strijelca MLS-a bila je ovo osma uzastopna utakmica u kojoj je zabio, a u tom periodu zabio je ukupno 12 golova. S ovom utakmicom gabonski reprezentativac i nekadašnji krilni napadač St. Etiennea zabio je ukupno 24 gola, 20 u glavnoj rundi i 4 u playoffu MLS-a.

Prolaz svoje momčadi u polufinale playoffa Stipe Biuk je odgledao klupe. Posljednji put je minutažu mladi hrvatski reprezentativac dobio protiv Austina početkom listopada u remiju od 2:2, a dosad je za LA FC upisao 30 nastupa te zabio tri gola i jednom asistirao.

U polufinalu playoffa LA FC čeka utakmica protiv Houston Dynama, momčadi za koju igra bivši ofenzivac Lokomotive Ibrahim Aliyu

28. travanj 2024 14:16