Strani nogometUzvratna utakmica

Copa Libertadores: Palmeiras izborio finale, presudio je pogodak u gostima

29. rujna 2021. - 09:08

Prvi finalisti Copa Libertadores, južnoameričke verzije Lige prvaka, su nogometaši brazilskog Palmeirasa.

Uzvratna polufinalna utakmica dva brazilska kluba, Atletico Mineira i Palmeirasa, završila je 1-1 i Palmeiras je prošao dalje zbog pogotka u gostima, pravila koje još vrijedi u Južnoj Americi. Prva utakmica je završila 0-0.

Nakon prvog dijela bez golova u 52. minuti je Čileanac Eduardo Vargas doveo Atletico Mineiro u vodstvo. Ta je momčad bila u finalu do 68. minute kada je Dudu naciljao suparničku mrežu i postavio končanih 1-1, dovoljnih Palmeirasu za drugo uzastopno finale.

Palmeiras je prošle sezone osvojio Copa Libertadores pobjedom protiv Santosa u finalu od 1-0.

Njegov trener, Portugalac Abel Ferreira, time je postao prvi Europljanin koji je vodio jednu momčad do dva...

29. travanj 2024 00:13