Strani nogometnogometna europa

Juventus nakon drame dobio Romu, Bayern uvjeljiv, Sevilla nastavlja s pobjedama

17. listopada 2021. - 23:11

Nogometaši Juventusa u susretu su 8. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali Romu sa 1-0 (1-0).

Jedini pogodak za četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu "zebri" postigao je Kean u 16. minuti.

Pred kraj prvog poluvremena vratar Juventusa Szczesny obranio je kazneni udarac Veretoutu nakon što je upravo on prekršajem zaustavio Abrahama u svom kaznenom prostoru.

Juventus je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto sa 14 bodova, koliko imaju i peti Lazio te šesta Atalanta, dok četvrta Roma ima bod više.

Na vrhu je Napoli s maksimalna 24 boda, dva manje ima drugi Milan, dok je prvak Inter treći sa 17 bodova.

U susretu 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Lorient sa 4-1 probivši se na treće mjesto le Championnata.

Gosti su poveli, no OM je okrenuo rezultat postigavši četiri gola u nizu za prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Lorient je poveo u 13. minuti golom Armanda Laurientea iz kaznenog udarca. Izjednačio je Boubacar Kamara u 27. minuti, a u nastavku je slijedio obrat. Matteo Guendouzi (56, 90+2) i Arkadiusz Milik (85) zabili su za pobjedu domaćeg sastava.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za OM koji je skočio sa sedmog na treće mjesto, a ima i utakmicu manje.

Ovo kolo obilježili su porazi Lensa, Nice i Angersa, pa je PSG povećao prednost pred najbližim pratiteljima. Parižani sada imaju devet bodova više od Lensa, te 11 od Nice i Angersa.

Lens je u nedjelju izgubio na gostovanju kod Montpelliera 0-1, a pogodak odluke zabio je Mavididi u 47. minuti.

Idnetičnim rezultatom je Nica izgubila kod Troyesa, a strijelac je bi Balde u četvrtoj minuti.

Rennes je na gostovanju pobijedio Metz sa 3-0, a za goste je posljednjih 20 minuta zaigrao Lovro Majer.

Rennes je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Gaetan Laborde (24), Kamal Sulemana (37) i Martin Terrier (45).

Lovro Majer je ušao u igru u 68. minuti umjesto strijelaca Sulemana,

U utakmici sa šest golova Strasbourg je deklasirao "fenjeraša" St Etienne sa 5-1. Za domaći sastav zabili su Marchand (26), Youssouf (38-ag), Gameiro (69), Ajorque (73) i Diallo (85), dok je za St Etienne zabio Khazri (45+5-11m).

Bordeaux i Nants su odigrali 1-1, a identičnim rezultatom je završila utakmica između Bresta i Reimsa.

Na ljestvici vodi PSG sa 27 bodova, devet više od Lensa, OM je treći sa 17 bodova, dok Nica, Angers i Lyon imaju po 16 bodova.

Iz vodećeg sastava Le Championnata u nedjelju su objavili kako je argentinski napadač Mauro Icardi propustio trening zbog "obiteljskih razloga".

Objava je uslijedila nakon što je Icardijeva supruga i menadžerica Wanda Nara u subotu na Instagramu objavila poruku iz koje se može iščitati kako je njihovom braku došao kraj. Francuski mediji nagađaju kako je Icardi imao aferu s argentinskom glumicom Chinom Suarez.

Icardi i Wanda su sedam godina zajedno, a imaju i dvoje djece. Vezu su počeli nakon što je Wanda napustila Icardijevog prijatelja i bivšeg suigrača Maxija Lopeza.

U susretu devetog kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na gostovanju pobijedila Celtu sa 1-0 skočivši na treće mjesto Primere.

Pogodak odluke zabio je Rafa Mir u 54. minuti utakmice.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Sevillu je igrao do 52. minute kada je umjesto njega ušao Suso.

Sevilla je ovom pobjedom skočila na treće mjesto ljestvice sa 17 bodova koliko ima i Real Madrid na drugoj poziciji, te Atletico Madrid koji je četvrti.

U vodstvu je Real Sociedad sa 20 bodova.