Strani nogometLiga prvaka

Luda utakmica u Torinu, Portugalci šokirali Juve, odluka pala tek u produžecima

9. ožujka 2021. - 23:53

Nogometaši Porta izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala nakon produžetaka izgubili od Juventusa sa 2-3, a kako su u prvom susretu slavili sa 2-1 prošli su dalje zbog više postignutih golova u gostima.

Porto je poveo u 19. minuti golom Sergia Oliveire iz kaznenog udarca, no Juve je u nastavku okrenuo rezultat, a oba gola zabio je Federico Chiesa (49, 63). Kako više nije bilo golova susret je otišao u produžetke, a trenutak odluke dogodio se u 115. minuti kada je Oliveira zabio svoj drugi gol za 2-2. Samo dvije minute kasnije Adrian Rabiot je vratio Juventus u vodstvo, ali to nije bilo dovoljno.

Dodajmo kako je portugalski sastav od 55. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Mehdi Taremi.