Nizozemci u završnici slomili Senegal

21. studenog 2022. - 19:37
Senegal‘s defender #03 Kalidou Koulibaly (C) fights for the ball with Netherlands‘ forward #08 Cody Gakpo (C) as Senegal‘s goalkeeper #01 Edouard Mendy during the Qatar 2022 World Cup Group A football match between Senegal and the Netherlands at the Al-Thumama Stadium in Doha on November 21, 2022. (Photo by MANAN VATSYAYANA/AFP)Manan Vatsyayana/Afp

Nogometna reprezentacija Nizozemske startala je na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar pobjedom, u dvoboju prvog kola skupine A pobijedila je afričkog prvaka Senegal 2-0 (0-0).

U izjednačenoj utakmici prijetile su obje reprezentacije, a Senegal se unatoč neigranju svoje prve zvijezde Sadio Manea predstavio u dobrom svjetlu, no afrički je prvak na kraju ipak ostao bez ičega. Presudio mu je prvo Cody Gakpo pogotkom glavom u 84. minuti, a potom i Davy Klaassen koji je u 99. minuti zabio za konačnih 2-0.

Utakmica je od početka bila vrlo otvorena. Senegal se nije ni malo uplašio na papiru favorizirane Nizozemske te je od prve minute krenuo s napadima. Prvu pravu šansu imala je ipak Nizozemska kada je u četvrtoj minuti ubacio Gakpo, a na loptu nisu uspjeli na pravi način reagirati...

27. svibanj 2024 20:32