sponzor rubrike Powered by SuperSport
StoryEditorOCM
Strani nogometzbog rasizma

Osuđen navijač Mallorce koji je vrijeđao Viniciusa Juniora, zabranjen mu je pristup stadionima tijekom iduće tri godine

Piše Hina
26. rujna 2024. - 23:46

Sud u Palma de Mallorci osudio je navijača španjolskog nogometnog prvoligaša Mallorce koji je na rasnoj osnovi vrijeđao Viniciusa Juniora, igrača Reala, tijekom utakmice u veljači prošle godine.

Navijač je prvotno osuđen na godinu dana zatvorske kazne, ali je naknadno pomilovan jer je uputio pismo isprike  brazilskom nogometašu. Uz Real ovog je navijača optužio i Villarreal jer je meta rasnih uvreda bio i tadašnji igrač tog kluba Samuel Chukwueze.

Navijač Mallorce je već treća osuđena osoba u Španjolskoj, u proteklih nekoliko mjeseci, zbog rasizma. Njemu je zabranjen pristup nogometnim stadionima tijekom iduće tri godine, a već je bio uključen u program za jednakost i borbu protiv diskriminacije.

Madridski Real je službeno objavio ovu kaznu, ali i onu izrečenu navija...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. lipanj 2026 22:09