Aurelio Pereira, koji je radio kao skaut za portugalski klub Sporting Lisabon i otkrio talente poput Cristiana Ronalda i Luisa Figa, preminuo je u utorak u 77. godini.
Godine 1988. Pereira je stvorio Odjel za zapošljavanje i obuku u Sportingu i bio je odgovoran za razvoj nekih od najboljih portugalskih igrača.
- Napustio nas je jedan od najvećih simbola svjetskog treniranja, ali njegova ostavština će živjeti zauvijek - objavio je Ronaldo na društvenim mrežama.
- Nikada neću prestati biti zahvalan za sve što je učinio za mene i za mnoge druge igrače. Sve do zauvijeka, gospodine Aurelio, hvala vam na svemu. Počivao u miru.
Pereira je također otkrio Paula Futrea, Nanija i Ricarda ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....