Strani nogomet111 pogodaka

Ronaldo srušio rekord: ‘To postignuće je nagrada za fenomenalnu karijeru i gotovo dva desetljeća predstavljanja države na najvišoj razini‘

2. rujna 2021. - 10:44

Pogocima u 89. i 96. minuti utakmice reprezentacije Portugala i Republike Irske, kojima je donio pobjedu svojoj momčadi, Cristiano Ronaldo je došao do rekordnog broja od 111 pogodaka u reprezentativnim nastupima, a predsjednik FIFA-e Gianni Infantino je taj doseg nazvao "nagradom za fenomenalnu karijeru".

Ronaldo je do srijede navečer bio surekorder s Irancem Alijem Daeijem, koji je svoju reprezentativnu karijeru završio sa 109 pogodaka. Iako je u 15. minuti dvoboja u Faru 36-godišnji portugalski napadač propustio realizirati kazneni udarac, iskupio se pogocima u zavšnici dvoboja kojima je Portugal preokretom došao do pobjede 2-1 i tako srušio rekord koji je stajao 15 godina.

"To postignuće je nagrada za fenomenalnu karijeru i gotovo dva desetljeća predstavljanja države na najviš...

16. travanj 2024 14:53