Stipe Biuk i Los Angeles izborili finale, na putu do obrane titule stoji im dvostruki osvajač krune

Piše HINA
3. prosinca 2023. - 09:52

Nogometaši Los Angeles FC-a, za koji igra Stipe Biuk, i Columbus Crewa igrat će u finalu američke MLS lige.

U Los Angelesu, pogodak Ryana Hollingsheada (44) i autogol Franca Escobara (80) bili su dovoljni da Los Angeles FC pobijedi Houston Dynamo u finalu Zapada.

Los Angeles FC je branitelj naslova, a Stipe Biuk je ostao na klupi.

Columbus Crew vratio se nakon zaostatka od dva pogotka i pobijedio nakon produžetaka (3-2) u gostima kod Cincinnatija u finalu Istoka. U derbiju države Ohija Cincinnati je odlično krenuo u susret s dva pogotka u prvom poluvremenu Brandona Vazqueza (14) i Luciana Acoste (45+3). No, Crew se vratio autogolom Alvasa Powella (75) i Diega Rossija (86) za produžetak, da bi pogodak Christiana Ramireza u 115.minuti zapečatio ishod finala Istočne konferencije.

Columbus, koji je osvojio naslov 2008. i 2020., bit će domaćin finala 9. prosinca.

26. travanj 2024 16:45