Vaterpolopred punim tribinama

‘Drama‘ u Poljudu: Jadran upisao i drugi poraz u Ligi prvaka, Splićani su bili nemoćni protiv prvaka Europe

Piše Iva Majić
19. ožujka 2024. - 18:53

JADRAN – PRO RECCO 10:13 (1:3, 1:3, 3:2, 5:5)

Split. Bazen u Poljudu. Gledatelja 700. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Koryzna (Poljska).

Jadran: Anić (6 obrana), Radan, Marinić Kragić 2 (1-1), Biljaka 1, Butić 2, Pejković, Pavlović, Harkov 1, Berehulak, Vrlić, Fatović 3, Dužević 1, Marcelić. Trener: Jure Marelja.

Pro Recco: Del Lungo (7 obrana), Di Fulvio, Zalanki, Cannella 3, Younger, Fondelli 2, Condemi 1, Echenique 1, Ivović 4, Kakaris, Iocchi Gratta 1, Hallock 1, Negri. Trener: Sandro Sukno

Peterci: Jadran 1-1, Pro Recco -.

Osobne pogreške: Jadran 9, Pro Recco 12. ŽUTI KARTON: trener Sukno (31).

Realizacija igrača više: Jadran 4-11 (36%), Pro Recco 4-9 (44%).

Jadranu je u 2. kolu četvrtfinalne skupine Lige prvaka u goste stigla najmoćnija momčad na svijetu. I onima koji su kampanjci po pitanju vaterpola, jasno je da se radi o Pro Reccu. Talijanska momčad za čijim kormilom je hrvatski trener Sandro Sukno već je tri sezone prvak Europe, a i ove godine sigurno grabi prema obrani naslova, budući da ne znaju za poraz.

Nisu taj niz prekinuli ni večeras u Poljudu u kojem su svih 32 minute vodili. Prva četvrtina završila je 3:1 u korist gosta, a to se vodstvo samo povećalo pa je na polovici bilo 6:2 za goste iz Italije.

No, nije sastav trenera Jure Marelje u svom bazenu, pred prepunim Poljudom došao „spustiti gaće”, pa su se tako jadranaši približili aktualnom prvaku Europe sredinom treće dionice kada su vezali tri pogotka. Seriju je otvorio i zatvorio Butić, a peterac je realizirao Marinić Kragić za 7:5. Ako ne brojimo početni zaostatak od 1:3, ovo je bilo najbliže što su se domaćini približili Pro Reccu.

Međutim, kada smo pomislili kako možemo lakše disati i kako će ona nekolicina koja se našla na tribinama poljudskog bazena konačno zbog nečega moći glasnije zapljeskati ili povikati, Pro Recco je vezao dva gola i za čas došao na 9:5 početkom zadnje četvrtine u kojoj smo mogli vidjeti „kišu” golova. Po pet sa svake strane, ali dojam je bio kako je to za jadranaše bilo samo ušminkavanje konačnog rezultata.

Međutim, vidljiv je bio napredak u igri prvaka Hrvatske u odnosu na onu utakmicu u prvom kolu protiv Novog Beograda. Tada smo rekli kako se Splićani nisu dobro proveli u srpskoj prijestolnici gdje ih je uvjerljivo potopio europski viceprvak. U Poljudu je situacija bila malo bolja, pa sigurno je i onaj trofej nedavno osvojeni trofej u Superkupu protiv Juga dao vjetar u leđa.

Idući susret u Ligi prvaka Jadran igra 2. travnja kada dočekuju Marseille, ali prije toga će sastav trenera Jure Marelje opet na izlet u Beograd gdje počinje nastavak Premier Regionalne lige.

Dodijeljeno priznanje Jerku Marinicu Kragicu

Bozidar Vukicevic/Cropix

Tijek susreta pratite na našem portalu.

7‘ Za estetiku je pogodio Fatović, 8:12

5‘ Ivović postaje najbolji strijelac susreta, četvrti gol za njega i 11:7 za Pro Recco

4‘ Taman kad se ponadamo, Pro Recco jasno da do znanja kako ovdje neće biti iznenađenja. Za 10:6 pogodio je Cannella, ali nisu jadranaši došli "spustit gaće" pa je sedmi gol za domaće upisao Biljaka

5‘ Minutu odmora pozvao je trener Jure Marelja, a njegova momčad ga je posluašala, jer Fatović je pogodio za 6:9

1‘ Fondelli je otvorio zadnjih osam minuta susreta za 9:5 u korist Pro Recca

Kraj 3. četvrtine

8‘ I ponovno Butić za smanjene na 5:7. Vezao je Jadran tri pogotka, ali opet Pro Recoo ne da mira pa je Ivović brz nakon toga upisao svoj treći pogodak

4‘ Butić je pogodio za veselje na tribinama, smanjuje Jadran na 7:3, a nakon toga novu (četvrtu) obranu je upisao Anić. Bio je to vjetar u leđa za Splićane koji su u sljedećem napadu izborili peterac iz kojeg je bio precizan Marinić Kragić za 7:4 na semaforu

1‘ Gosti su nastavak susreta otvorili tamo gdje su i stali, Ivović je pogodio za 7:2

Kraj 2. četvrtine

8‘ Konačno je post bez gola za Jadran prekinut, a pogodio je Harkov za 5:2. No, opet Pro Recco ne da disati, te je druga četvrtina završila s rezultatom 3:1, ukupno velikih 6:2 za goste

4‘ Imao je Jadran kontru, ali je Fatoviću udarac obranio Del Lungo. Nedugo nakon toga vratnicu je tresao Marinić Kragić

3‘ Povećao je prednost Fondeli na 5:1, a tribine su izgleda večeras isključivo u funkciji gledatelja, a ne navijača. Naime, izgleda kao da nema slobodnog mjesta, ali ne čuju se puno

1‘ Echenique je pogodio za plus tri gostujuće momčadi

Kraj 1. četvrtine

8‘ Evo konačno i gola za Jadran! Pogodio je Marinić Kragić za 2:1 i erupciju na tribinama. No u sljedećem napadu nisu se domaćini uspjeli obraniti te je prva četvrtina završila s 3:1

7‘ Stigao je sastav trenera Sukna do svog drugog pogotka, a precizan je bio Condemi za 2:0

5‘ Trenutno vodi Pro Recoo, ali minimalno vodstvo ima talijanska momčad. Pogodio je Hallock u 2. minuti, a Anić je obranio udarac za veće vodstvo. No, dobro raspoložem je i Del Lungo koji je do sada skupio već 4 skinuta šuta

1‘ Utakmica je počela, a prije prvog zvižduka suca, uručene su nagrade svjetskim prvacima.

28. travanj 2024 02:06