StoryEditorOCM
SvijetSUSTAV ‘ZAŽMIRIO‘

Kirurg pedofil silovao 300 djece, i to opisivao u dnevniku: ‘Veliki sam perverznjak i sretan sam zbog toga‘

Piše VIJESTI SD
10. veljače 2023. - 21:25
Crtež koji prikazuje Joela Le Scouarneca na suđenju za silovanje i seksualno zlostavljanje 2020. godineBenoit Peyrucq/Afp
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Francuske zdravstvene vlasti bile su "zažmirile" na kirurga pedofila optuženog za silovanje 300 djece.

Prvi put uhićen tek 2020., Joel Le Scouarnec (72) sada se suočava s novim suđenjem zbog optužbi da je zlostavljao 293 žrtve u desetak bolnica između 1986. i 2014. godine.

Prije tri godine osuđen je na 15 godina zatvora zbog silovanja i seksualnog zlostavljanja, u procesu koji je uključivao četiri maloljetne žrtve. Zastarjelo je 80 predmeta. To ga čini najvećim slučajem jednog pedofila u zemlji. Tijekom istrage, tužitelji su pronašli dnevnike koji pripadaju kirurgu u kojima je on detaljno opisivao scene seksa s djecom, te napisao: "Ja sam veliki perverznjak i jako sam sretan zbog toga."

Na sudu je ipak pokazao malo kajanja, rekavši: "Ne tražim oprost niti suosjećanje... sa...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. srpanj 2026 17:42