StoryEditorOCM
SvijetTREĆI PUT

Ruska skupina hakera napala je tvrtku za preradu mesa: njihov napad poremetio im je proizvodnju u Sjevernoj Americi i Australiji

Piše HINA
2. lipnja 2021. - 21:50
Zaustavili su rad u pet najvećih pogonaChet Strange/AFP
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Ruska skupina koja stoji iza hakerskog napada na tvrtku za preradu mesa JBS djeluje pod imenom REvil, otkrio je neimenovani izvor za Reuters.

Bijela kuća je u utorak rekla da je JBS obavijestio američku vladu da je za hakerski napad na tvrtku, koji je poremetio proizvodnju mesa u Sjevernoj Americi i Australiji, odgovorna kriminalna organizacija čije je sjedište vjerojatno u Rusiji.

Pet najvećih pogona za preradu mesa u SAD-u moralo je prestati s radom zbog napada, objavili su američki mediji pozivajući se na sindikate i zaposlenike koji se u srijedu vraćaju na posao. 

Holding J&F Investimentos, kojemu pripada JBS, zapošljava više od 250.000 ljudi i nazočan je u 190 zemalja.

To je treći veći napad ove godine povezan s Rusijom. Glasnogovornica Bijele kuće Jen Psaki u srijedu j...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. srpanj 2026 20:59