Na mjesnom groblju u Poljicima samo je jedan nadgrobni spomenik ispisan ćirilicom, ali direktor komunalnog poduzeća Zdenko Kojić u tome je vidio provokaciju i od obitelji je zatražio da se čirilični natpis ukloni. Vođen svojim „osebujnim” interpretacijama Ustava i Zakona o pravima nacionalnih manjina, što je daleko iznad njegovih komunalnih ovlasti, Kojić je nekim medijima na koncu izjavio da „ćirilica vrijeđa osjećaje hrvatskih branitelja koji su se borili protiv ljudi koji su pod tim slovima pucali i rušili”.
Milorad Pupovac i saborski zastupnici SDSS-a su Kojiću zamjerili „manjak znanja” i „višak loših uvjerenja, osjećaja i namjera”.
-Pozivajući se na neke od zakonskih akata i ustavnih odredbi, pa ih pogrešno tumačeći, direktor komunalnog poduzeća usmjerio se na kršenje zakona na koje se poziva i potencijalno ugrožava mir pokojnika. Istovremeno kreće zakonskim stranputicama govora mržnje, jer ćirilicu proglašava neprijateljskim pismom, iako joj je zajamčena ravnopravnost, rekao je Pupovac i dodao da bi zbog kršenja zakona mogao biti sankcioniran.
Nakon nekoliko dana medijske šutnje, Zadarskom listu se javio i načelnik Luka Perinić i stao iza odluke svog općinskog direktora:
-Na starom groblju, a ni na novom, do ovog slučaja nije zabilježeno ni jedno drugo pismo osim latinice. Zato smo ovaj potez, u zajedništvu s mještanima protumačili kao čistu provokaciju, a tim više što obitelj pokojnika, ali i on sam, nikad nisu živjeli na području općine Vrsi. Smatram kako je potpuno nepotrebno i krajnje besramno raditi podjele gdje ih nema i govoriti o netrpeljivosti, jer sviđalo se to nekom ili ne – stanovništvo Poljica je oduvijek jedno i nikakva ploča to zajedništvo neće prekinuti. Napominjem kako je Općina Vrsi u više navrata financijski podržavala obnovu Srpske pravoslavne crkve Male Gospojine, a isto ćemo činiti i u budućnosti, za sve stanovnike, neovisno o njihovoj nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti, izjavio je načelnik Perinić.
-Ako nam je išta trebalo, onda to nije pisanje regionalnih medija o jednom nadgrobnom spomeniku. Nepotrebno se digla tolika prašina, a prava je nepravda što se Poljica spominju na ovakav način. Stotinama godina ovdje katolici i pravoslavci žive jedni s drugima i nikada nismo imali nekakve međunacionalne nesporazume ili sukobe. Mi smo i rođaci, mnogo je „mješovitih brakova”, susjedi smo, prijatelji i kumovi jedni drugima, zajednički smo prošli i kroz 1990-te godine i rat, a družimo se i danas. Nitko od ovoga neće imati koristi, kaže nam jedan od mještana Poljica.
-Baš me briga koje će pismo netko koristiti na svojoj grobnici! Pa to je njegovo vlasništvo i njegovo pravo. Što bi bilo da nam se doseli neki Kinez, bi li i njegov natpis uklanjali?! Ma ovo je glupost, direktor nije trebao reagirati i nikome se ništa ne bi dogodilo, uvjeren je jedan od mlađih stanovnika Poljica.
-Mislim da smo načinom života desetljećima držali lekciju i političarima koji su od nas mogli učiti. Rekao bih da živimo u idiličnim odnosima u koje sada netko želi unijeti pomutnju. Pa ta žena niti ne živi ovdje niti plaća svoje obveze! Da se razumijemo, ne smeta mi ćirilica, ali nije bilo potrebno da se, nakon silnog truda i napora koje smo ulagali u zajednički, miran i tolerantan život, sada pojavi netko tko kao da želi raspirivati vatru, izjavio nam je Boško Vučković.