SportTREĆA LIGA, 6 GOLOVA

Posedarci i Biograđani u dramatičnoj utakmici jedni drugima napunili mreže i - svi zadovoljni!

Piše Ivica Gjergja
26. ožujka 2023. - 20:06

HV POSEDARJE – PRIMORAC 3:3 (0:1)

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja 350. Sudac: Ante Znaor (Podbablje) 5,5. Pomoćnici: Barić i Ćelić (Split).

Strijelci: 0:1 Nakić (31), 1:1 Čirjak (65), 1:2 Lazarevski (68-11m), 2:2 Kevrić (84), 3:2 Čirjak (90+3), 3:3 Lazarevski (90+4-11m).

Najbolji igrač: Lovre Čirjak (HV Posedarje).

HV POSEDARJE: Pinčić 7, Pedišić 7, Ivandić 7, Begonja 7, Knežević 7, Lučić 7 (od 46. Jordan-), Čirjak 7,5, Bačić 7 (od 46. Zdilić), Kevrić 7, Tokić 7,5, Jurjević 7. Trener: Marko Pinčić 7.

PRIMORAC: Stojanov 7, Mandaw 7, Torbarina 7, Kulaš 7, Bitunjac 7,5, Vodopija 7,5, Nakić 7 (od 60. Skybinsky-), Lazarevski 7,5, Pavloović 7 (od 76. Kadija), Okochukwu 7, Jurišić 7. Trener: Mirko Labrović 7.

Derbi kola i Zadarske županije je u svemu zadovoljio posedarsku publiku! Obilovalo je svim nogometnim elementima,  od driblinga, lijepih proigravanja, duplih pasova, udaraca na gol, obrana vratara i na kraju, što je najvažnije, vidjeli su gledatelji šest lijepih zgoditaka. Istina bila su dva kaznena udarca. Na kraju objektivna i poštena publika u Posedarju je dugotrajnim aplauzom pozdravila igrače radi svega navedenog.

Početak je nagovijestio da neće lako Vitezovi doći do pobjede, jer je stasiti Vodopija nakon dvije lijepo odigrane lopte zaprijetio vrataru Pinčiću no nema gola. Uzvratili su domaćini, Begonja je režiser, a Čirjak opet dva puta cilja slabo. U 31 minuti s loptom je bio Nakić koji je izigrao jednu prepreku, druga ga je oborila na vrhu kaznenog prostora, sam je izveo slobodnjak u suprotni kut Pinčićeva gola za 0:1.

S ovim rezultatom se završio prvi dio. U nastavku nema zgoditka do 65. minute kada je Čirjak poravnao. Dugo su domaćini pleli mrežu oko vratiju Stojanova, Čirjak je bio u najboljoj situaciji i poravnao rezultat. Samo tri minuta kasnije oboren je Ockocukwu u kaznenom prostoru, a Lazarevski siguran za vodstvo Primorca.

Volje, želje i htjenja ne nedostaje domaćinu, igraju na sve ili ništa te Kevrić nakon kornera poravanava na 2:2. A nakon toga čudan slijed i promjena: prvo su domaćini preko Čirjaka poveli (minut je 90+3) i kada su svi očekivali sigurna tri boda, Skybinski je oboran u kaznenom prostoru, a Lazarevski poravnava na 3:3., Po svemu pravedan rezultat ove doista dobre nogometne predstave.

26. travanj 2024 07:19