SportPOMELE KONKURENCIJU

Slavlje u ASK Zadar: Karla Žilić i Natali Barešić su trostruke prvakinje Hrvatske!

Piše Ivica GJERGJA
24. lipnja 2024. - 19:40

Lijepa vijest iz Karlovca „sletjela“ je u ASK Zadar gdje su njihove atletičarke Karla Žilić i Natali Barešić postale trostruke prvakinje Hrvatske. U organizaciji AK Karlovac održano je dvodnevno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe i starije kadete i kadetkinje.

Na prvenstvu je nastupilo rekordnih 50 atletskih klubova, a među njima i četrnaest članova Atletskog sportskog kluba Zadar. Mladi Zadrani postigli su odlične rezultate osvojivši ukupno osam odličja od čega sedam zlatnih i jednu brončanu, dva četvrta mjesta te nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda.

Tako je u konkurenciji mlađih kadetkinja Natali Barišić osvojila trostruki naslov prvakinje hrvatske i to u slijedećim disciplinama: na 60 m s rezultatom 7,91 sekundu, u bacanju kugle (2 kg) s rezultatom 12,66 m (osobni i novi klupski rekord za mlađe kadetkinje, dosadašnji rekord je držala Anita Odžaković (2006.) s rezultatom od 12,62 m postignut 2019. godine), te u skoku u vis s preskočenom visinom od 1,59 m (osobni rekord). Inače Natali je sve visine preskakala počevši na 1.44 m iz prvog pokušaja što je impresivno, prvi puta je letvicu rušila na visini od 1.60 m. Ona trenutno na tablicama HAS-a za 2024. godinu drži prva mjesta na 60 m, 100 m, skoku u vis, bacanju kugle, te u višeboju (četveroboj) u dvorani i na otvorenom.

Treće mjesto i brončanu medalju među mlađim kadetkinjama osvojila je i štafeta ASK-a Zadar na 4 x100 m trčeći u sastavu: Kiara Matasić, Tonka Tikulin, Klara Surać i Natali Barišić u vremenu od 52,92 sekunde.

U konkurenciji kadetkinja sjajna Karla Žilić je osvojila tri naslova prvaka hrvatske i to u slijedećim disciplinama: na 100 m prepone s odličnim rezultatom od 14,64 sekunde (osobni i novi klupski rekord za kadetkinje, dosadašnji rekord je držala Kristina Batur (1990.) s rezultatom 14,90 sekundi postignut 2005. godine), u skoku u dalj s rezultatom 5, 55 m, te na 300 m prepone s izvrsnim rezultatom od 44,87 sekundi (osobni i novi klupski rekord za kadetkinje, dosadašnji rekord je držala Antonela Bačić (1992.) s rezultatom 46,50 sekundi postignut 2007. godine.

Treba spomenuti da je Karla od 2023. do sada osvojila ukupno devet naslova prvaka hrvatske u konkurenciji mlađih i starijih kadetkinja. Ona trenutno na tablicama HAS-a za ovu godinu drži prva mjesta na 100 m prepone, 300 m prepone, skoku u dalj, skoku u vis, te u višeboju (petoboj u dvorani) i šestoboj na otvorenom. Kod kadetkinja prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske je osvojila Marietta Blatnjak u skoku u vis preskočivši letvicu na visini od 1.56 m.

Evo i ostalih rezultata natjecatelja ASK Zadar:

Mlađi kadeti 60 m Dominik Selin 23. mj. 8,96, 200 m Dominik Selin 22. mj. 29,63, vortex (130 g) Lovre Gulan 19. mj. 35,11 m. Mlađe kadetkinje 60 m Tonka Tikulin 10. mj.8,38, Kiara Matasić 19 mj. 8,46 (osobni rekord), 200 m Tonka Tikulin 12. mj.27,69 (osobni rekord), Kiara Matasić 19. mj. 28,63, Klara Surać 51. mj. 29,85, 200 m prepone Marta Vanjak 13. mj.33.99 (osobni rekord), skok u vis Nora Sandalić 10. mj. 1.35 m, štafeta 4 x 200 m (Tonka Tikulin. Kiara Matasić, Marta Vanjak, Natali Barišić) 4. mj. 1. 53,22. Kadeti 60 m Dorijan Jurešić) 9. mj. 7,62 (osobni rekord), 100 m Dorijan Jurešić 7. mj.12,01, 300 m Dorijan Jurešić 9. mj. 38,92 (osobni rekord), 300 m prepone Dorijan Jurešić 5.mj.42,27 (osobni rekord). Kadetkinje 60 m Iris Jurić 35. mj. 8,41, 100 m Iris Jurić 37. mj. 13,56, Marija Gospić 20. mj. 13,10, 300 m prepone Marija Gospić 6. mj.47,89 (osobni rekord), bacanje diska (1 kg) Cvita Klarić 4. mj. 27,25 m (osobni rekord), bacanje koplja (500 g) Cvita Klarić 5. mj.36,71 m, skok uvis Cvita Klarić 6. mj. 1.47 m, Karla Žilić 9. mj. 1.42 m.

- U konkurenciji 19 klubova među mlađim kadetkinjama i kadetima koji su osvojili medalje ASK Zadar je zauzeo peto mjesto s osvojene tri zlatne medalje, a u konkurenciji 19 klubova među kadetima i kadetkinjama koji su osvajali medalje ASK Zadar je zauzeo četvrto mjesto s četiri zlatne medalje. Tako je na ovom dvodnevnom prvenstvu Hrvatske Atletski sportski klub Zadar ukupno postigao najbolje rezultate među Zadarskim atletskim klubovima (nastupili AK Fortius, Ak Alojzije Stepinac), te među županijskim atletskim klubovima (nastupili Ašk Benkovac i Ak Biograd na Moru), a i najuspješniji je klub po osvojenim medaljama među ukupno svim Dalmatinskim klubovima, kazao nam je ponosno trener ASK Zadar Ivica Šola.

26. lipanj 2024 19:46