SportHT PREMIJER LIGA

Sonik Puntamika poražena u Borovu: susret počeo u izjednačenoj igri, a onda Furnir u prvoj četvrtini limitirao goste!

Piše Ivica Gjergja
14. studenog 2021. - 20:24

FURNIR – SONIK PUNTAMIKA 69:65 (20:11,17:21,15:16,17:17)

Borovo naselje - SD Borovo. Suci: Krešimir Katić, Josip mikulić, Boris Hartman.

FURNIR: Vidović 12, Krajina 21, I. Marić 11, Mandalinić 14, Karahođić 9, Prelec , Nazor , Kumanović , Gnjidić , Križan, Bjelanović 2.

SONIK PUNTAMIKA: P. Marić 5, Palčić 7 , Šarlija 4 , G. Marić 4 , Vučić 22, Jurič 20, Jošić, Zelanto, Pavin, Prskalo 3, Bašić.

U Vukovaru - gradu heroju, četiri dana uoči obljetnice pada grada sa željom odavanja posebnog pijeteta svim žrtvama bez kojih ne bi bilo slobodne i samostalne Hrvatske, odigran je susret Furnir – Sonik Puntamika u Borovu naselju. Prije susreta predstavnike klubova primio je gradonačelnik Ivan Penava. Susret je počeo u izjednačenoj igri da bi se Furnir sa odmakom vremena u prvoj četvrtini rezultatski odlijepio i limitirao goste na kraju na 11. koševa.

Druga četvrtina je pripala gostima kada je četiri minuta, kada prije kraja Vučić, Jurić i Prskalo postižu u nizu osam koševa te dolaze na dva koša razlike 31:29. Ne predaju se domaćini, odigrali su nekoliko puta dobru tranziciju Karahođić, Bjelanović i Mandalinić te vode pet razlike.

Gotovo identična je razlika bila i u trećoj četvrtini za domaćina. Izjednačena igra do pred kraj, točnije 45 sekunde do kraja donosi neizvjesnost „Punta“ jer su P. Marić i Vučić vezanim tricama došli na tri razlike (68:65). Minut odmora 10 sekundi prije kraja nije pomogao „Punti“ , jer je G. Marić promašio tricu, a Vidović pogođena slobodno bacanje i donosi pobjedu Furniru. Najbolji kod Furnira bio je Filip Krajina sa 21, a kod „Punte“ Ivan Vučić sa 22 postignuta koša.

27. travanj 2024 17:40