SportZAVRŠNICA KUPA

SPLIT - ZADAR Vodi se velika borba na Gripama u Krešinom kupu, Zadar ‘korak‘ ispred Žutih

Piše D. Ka./SD
14. veljače 2024. - 20:54

Split od 20 sati na Gripama igra četvrtfinale Krešinog kupa protiv Zadra. Split je u siječnju izabran za domaćina završnice natjecanja. Susret Splita i Zadra je zadnji četvrtfinalni susret, a već su svoje mjesto u polufinalu osigurali Dubrava, Cedevita Junior i Cibona.

Susret možete pratiti uživo ovdje.

SPLIT - ZADAR 55:57 (20:16, 18:30)

Split – Dvorana na Gripama. Utakmica četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića: Suci: Denis Hadžić, Tomislav Vovk, Alfred Jovović

Split: Funderburk, Perković, Shorter, Sullivan, Kalajžić, Tišma, Runjić, Vuko, Perkušić, Dubravčić, Pavin, Ljubičić

Zadar: Davis, Klarica, Vujačić, Žganec, Mazalin, Lakić, Mekić, Jambrović, Drežnjak, Grbić, Božić, Ramljak

46:51 (6‘) - Imali su ‘gosti‘ i plus 11, ali tri brza napada vratila su Split na pet bodova manjka. To je za trenera Jusupa bilo neprihvatljivo, zvao je time-out

Kraj druge četvrtine

38:46 (10‘) - Probudio se Zadar u drugom dijelu, pogotovo u napadačkom segmentu. Mazalin je upisao 12 koševa, velike probleme Žutima su radili i Božić i Drežnjak. Zadar je četvrtinu proveo u vodstvu, ali se Split, ponajprije zaslugom sjajnog Perkovića, držao na korak do svojih rivala. Ipak, u posljednje dvije minute drugog dijela, serija 9-2 je pomogla Zadranima da s opipljivijom prednošću otiđu na veliki odmor.

36:37 (7‘) - Imao je Zadar 35:30, ali Perković, prvo ime susreta, odličnom tricom pomaže Splitu držati korak

26:30 (6‘) - Zadar je preuzeo inicijativu u drugom dijelu, obrana Splita nema rješnje za Mazalina i Božića

20:20 (1‘) - Zadar je u manje od minute drugog dijela izjednačio, Rimac je brzo pozvao time-out

Kraj prve četvrtine

20:16 (10‘) - Čeka nas tvrd i neizvjestan susret. Perković se prometnuo u prvo ime prvog dijela, osam koševa i nekoliko lijepih poteza kojima je zaradio pljesak žutog dijela tribine

15:12 (9‘) - Zadrani su imali prednost 12:10, ali onda lijepo polaganje pa i trica Perkovića tjeraju Jusupa da pozove time-out

7:6 (5‘) - Početak susreta je obilježen greškama u napadu, Zadrani igraju u domaćinskoj atmosferi. Od sedam koševa Splita, pet je Shorterovih

19:55 - Ovih dana sam puno govorio, ali nisam previše zahvaljivao. Hvala familiji što je bila sa mnom od prvog dana. Nema nas puno, ali smo bili skupa. Hvala svima vama jer sam ovdje dugo igrao. Nisam nijednu ružnu riječ čuo u 10 godina igranja i hvala vam na tome. Da sam mogao birati na kojoj utakmici ću se oprostiti, to bi bilo protiv Zadra. Veliki respekt! Hvala vam još jednom - rekao je Ukić

19:50 - Na parket je izašao Roko Ukić, cijela dvorana je zapljeskala legendi.

19:30 - Tornado vrijeđa Splitov Amerikanca Shortera. Imaju neraščiščenih računa otprije. na klupi Splita je ozlijeđeni centar Krešimir Ljubičić koji ima slomljen prst lijeve ruke. U zapisniku je, ali se ne zagrijava.

19:20 - Mnoštvo je navijača Zadra u dvorani na Gripama