Treća NL Jug: Primorac i GOŠK Dubrovnik odigrali izjednačeno

Piše Ivica GJERGJA
1. travnja 2023. - 20:11

PRIMORAC – GOŠK DUBROVNIK 1919 1:1

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 100. Sudac: Mario Jadrijević (Sinj) 6. Pomoćnici: Čelić i Kalinić.

Strijelci: 1:0 Nakić (7), 1:1 M. Krešić (64).

Najbolji igrač: Roko Nakić (Primorac).

PRIMORAC: Stojanov 6, Mandow 5,5, Torbarina 6, Kulaš 6,5, Lazarevski 6, Bitunjac 6, Vodopija 6, Nakić 7(od 73. Skybinskyi-), Pavlović 6 (od 46. Kadija -), Okechukwu 5,5, Jurišić 6. Trener: Mirko Labrović 6.

GOŠK DUBROVNIK 1919: Kristić 6, Mirković 6, Đivić 6, Kačić 5,5, M. Matić 6, M. Krešić 6,5, L. Matić 5,5, Farić 6, Delevski 6 (od 46. Obradović-), B. Krešić 6. Trener: Vedran Madžar 6.

Oba aktera do krajnjih granica bila su „napaljena“ te su već na otvaranju domaćini imali dvije prigode Nakića i Vodopije, da bi samo minut kasnije gostujući igrač Delevski dobro tukao, no pored vratnice. Ovakva igra oduševljava gledateljstvo, pa su domaćini izvrsnu kombinaciju izveli u sedmoj minuti, oboren je Vodopija na vrhu kaznenog prostora, slobodnjak je izveo fantazista Primorca Roko Nakić i pogodio gornji desni kut vratara Kristića za 1:0.

Nakon toga dojma smo da „gospari“ preuzimaju inicijativu dobro vezu terenom, imaju nekoliko polluprigoda ali ih ne koriste. Prvi dio je završen vodstvom Primorca. U drugom ista igra iz prvog gosti traže zgoditak i sa bodom bi bili zadovoljni. Ostvarilo im se to nakon 64 minuta. Niame u 62. minuti su domaćini imali izrazitu prigodu nakon lijepe kombinacije veznog reda Kadija je pucao iz blizine, no bez rezultata. Samo dva minuta kasnije - kad ne daš primiš zgoditak, tako je i bilo. Brzu akciju izveli su gospari, Marin Krešić je s vrha kaznenog prostora pogodio za 1:1 i veliko oduševljenje gospara. Iako su domaći imali terensku inicijativu, gosti su se srčano borili i zasluženo prema svemu odnijeli bod doma.

28. travanj 2024 13:51