Vodice doživjele potop na Stanovima, nogometaši Zadra zabili sedam golova

ZADAR – Igralište Stanovi

Gledatelja 100

Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići – Prgomet) 6,5

Pomoćnici: Kalinić i Krajina

Strijelci: 0:1 Celić (5), 1:1 Jerbić (22), 2:1 Čurjurić (26), 3:1 Djevaljeka (34), 4:1 Zakarić (53), 5:1 Zakarić (55), 6:1Torbarina (63), 7:1 Viduka (67)

Najbolji igrač: Ivan Čurjurić (Zadar).

ZADAR: Matasović 7, Rončević 7,5, Muić 7(od 72. Mrkela-), Banović 7(od 62. Pranić-), Čurjurić 8, Jrebić 7,5, Viduka 7, Djevaljekaj 7 (od 68. Brkić-), Zakarić 7,5 (od 77. Senkić-), Vuko 7, Torbarina 7,5 (od 68. Baričević-)

Trener: Dragan Blatnjak

VODICE: Benat 5,5, Prpić 5,5(od 88. Jurčev-Martinčev-), Handanović 6(od 68. Štavlić-), Josipović 5,5 (od 66. Memet -), Marić 5 (od 60. Gulam-), Petričević 6, Markota 5,5, Alispahić 6, Pandža 5,5, Pilipac 5,5, Celić 6 (od 66. Rakić-)

Trener: Kristijan Tuta 6

Na otvaranju susreta organiziraniji su bili gosti, te su u petoj minuti iskoristli jednu nesmotrenost domaćih igrača kada je Celić nakon izvrsnog dodavanja Handanovića zabio za vodstvo od 0:1.

Trgli su se domaćini, no gola nije bilo sve do 22. minute, promašivali su nekoliko puta domaći igrači, da bi u toj minuti, nakon što je lopta ubačena u peterac, Jerbić glavom zabio za poravnanje. Otvorio je golijadu kapetan Zadra Jure Jerbić, a nakon njega redale su se prigode i padali golovi kao na traci. Naime, neumorni borac i znalac Ivan Ćurjurić je uzeo igru u svoje noge. Prvo je u 26. minuti postigao krasan zgoditak,a onda uposlio Zakarića koji nabacuje loptu za Djevaljekaja za visokih 3:1 za prvi dio susreta.

Na otvaranju drugog sve „uzde“ igre drže domaći nogometaši, nema slabog mjesta u timu i Zakarić se nakon izrađenih akcija dva puta upisuje u listu strijelaca, da bi pobjedu potvrdili Karlo Torbarina i Luka Viduka s visokih 7:1.

Na Stanovima se dogodio pravi „potop“ Vodica u režiji igrača trenera Dragana Blatnjaka, iako to na početku susreta nije tako izgledalo. Da su igrači Zadra kojim slučajem ovakvu igru pokazali ranije gdje bi im bio kraj!?

06. svibanj 2024 02:27