SportPROSULI POBJEDU

Wales šokirao Hrvatsku u sudačkoj nadoknadi i na nevjerojatan način odnio bod s Poljuda

Piše A. J.
25. ožujka 2023. - 22:36

Hrvatska je remizirala s Walesom u susretu 1. kola kvalifikacija za EURO 2024. odigranom na Poljudu rezultatom 1:1.

‘Vatreni‘ su dominirali većim dijelom susreta i poveli preko Andreja Kramarića u 28. minuti. Dalićevi igrači mogli su zabiti još koji pogodak, ali Velšani su na kraju u trećoj minuti sudačke nadoknade preko Broadheada došli do pogotka i odnijeli bod s Poljuda.

Osim prosutih bodova, loša vijest za Zlatka Dalića, a posebno za navijače Hajduka, jest to što je Marko Livaja zbog ozljede morao napustiti igru u 53. minuti.

Hrvatsku sada čeka dvoboj u gostima s Turskom, koja je danas svladala Armeniju u gostima (2:1), a on je na rasporedu u utorak od 20.45 sati.

HRVATSKA - WALES 1:1 (1:0)

Split, Stadion Poljud
Kvalifikacije za EURO 2024., Skupina D, 1. kolo

Sudac: João Pinheiro (Portugal)
Pomoćnici: Bruno Jesus i Luciano Maia (oba Portugal)
VAR: Tiago Martins (Portugal)
AVAR: Luis Godinho (Portugal)

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Kramarić, Livaja, Perišić
Klupa: Grbić, Labrović, Stanišić, Barišić, Erlić, Majer, Vlašić, Pašalić, Ivanušec, Musa, Oršić, Vida

WALES: Ward - Roberts, Mepham, Rodon, Williams - Ampadu, Wilson, Ramsey, Morrell - D. James, Moore
Klupa: King, Davies, Fox, Cabango, Cooper, Bradshaw, Harris, J. James, Lockyer, Burns, Thomas, Broadhead

Tijek susreta

90+4‘ Kraj utakmice, konačni rezultat je 1:1

90+3‘ Broadhead je zabio za 1:1

90+2‘ Kod Walesa je izašao Morrell, a ušao J. James. Kod Hrvatske izlazi Modrić, a ulazi Majer

90‘ Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade

82‘ Perišić je sada opalio volej s lijeve strane i iznenadio Warda, ali lopta je odsjela na gredi

76‘ Mijenja sada Dalić. Iz igre će Kramarić i Kovačić, a u igru Vlašić i Pašalić

73‘ Williams pokušava volejom s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola

72‘ Šansa za Kramarića nakon Sosinog ubačaja, ali nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi preko gola

70‘ Opet mijenjaju Velšani. Iz igre će Moore, a u igru Bradshaw

65‘ Objavljeno je da je danas na Poljudu 33.474 gledatelja

64‘ Trostruka izmjena u redovima Walesa. Iz igre će Ramsey, Daniel James i Wilson, a u igru Burns, Broadhead i Thomas

60‘ Opasno je sada bilo ispred Livakovića. Velšani su složili lijepu akciju i James se našao u prilici, ali pucao je pored gola

53‘ Izašao je iz igre, a umjesto njega je ušao Musa, koji tako upisuje svoj debi za A reprezentaciju

52‘ Livaja se ozlijedio i traži zamjenu

50‘ Šansa za Kovačića, ali iz blizine šalje loptu preko gola

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45+1‘ Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi 1:0

45‘ Igrat će se minuta sudačke nadoknade u prvom dijelu

45‘ Perišić je sada poludio na Kramarića, koji je naizgled zaboravio da ima i suigrače na terenu

43‘ Wilson je pokušao iz slobodnog udarca, bilo je blizu, ali lopta je otišla preko gola

38‘ Kovačić je sjajno povukao i dodao Sosi, ali njegov udarac desnom nogom je lak plijen za Warda

35‘ Nova šansa za Hrvatsku. Perišić je spustio glavom loptu Modriću, ali njegov šut odlazi pored gola

28‘ Gol! Kramarić je zabio iz daljine za vodstvo Hrvatske!

26‘ Perišić je zabio gol, ali sudac je već ranije svirao Livaji prekršaj u napadu

25‘ Žuti karton za Ampadua

24‘ Šansa sada za Perišića s lijeve strane, ali lopta odlazi pored gola

15‘ Kramarić je sad opalio s 20-ak metara, Ward je sjajno obranio

6‘ Livaja sada nije dobro zahvatio loptu glavom, bit će samo korner za Hrvatsku

3‘ Perišić je osvojio loptu na sredini terena i dao je Modriću, ali njegov udarac brani Ward

1‘ Utakmica je počela, i to četiri minute nakon predviđenog termina

0‘ Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za Miroslava Ćiru Blaževića i Petra Nadovezu