SportFOTO: TREĆA LIGA

Zadrani su zaskočili Uskok i ‘častili‘ ih - čistom šesticom!

Piše Ivica Gjergja
7. svibnja 2022. - 20:40

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja: 120. Sudac: Lukša Klaić (Konavle) 7 . Pomoćnici: Trković i Štampalija.

ZADAR – USKOK 6:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Ćepo (9-11m), 2:0 Vukadinović (18), 2:1 Teklić (27-11m) , 3:1 Vukadinović (65), 4:1 Banović (76), 1:5 Stojčević (82), 6:1 Bačkov (86)..

Najbolji igrač: Ante Vukadinović (Zadar).

ZADAR: Pinčić 7,5 , Čelić 7,5 (od 83. Iveljić-), Jurić 7, 5 (od 83. Rokov -), Banović 7,5, Ćepo 7,5, Jordan 7,5 (od 83. Iličić -) , Jerbić 7,5, Vukadinović 7,5 (od 67. Bačkov -), Djeveljekaj 7,5, Pranić 7,5, Bačić 7,5 (od 70. Stojčević -). Trener: Želimir Terkeš 7,5.

USKOK: Šolić 7, Radovniković 6, Botić 6, Šošić 6,5 (od 78. Drašković -), Pelivan 6, Teklić 7, Maretić 6,5 (od 73. Šerić -), Gilić-Kuko 6, Božinović 6,5, Vuknić 6, Vrdoljak 6. Trener: Damir Radić 6.

Zadrani su zaskočili Uskok i 'častili' ih čistom šesticom. I zaista, onako kako znaju, napadački i borbeno, krenuli su iako je na suprotnoj strani bila čvrsta momčad Uskoka, koja je stala u obrambeni gard. Napadi domaćih igrača zaredali su se i u sedmoj minuti Bačić je primio loptu i na nekih 30 metara izigrao dva - tri gostujuća igrača, pa ubacio u kazneni prostor za Jordana koji je tukao tik uz vratnicu.

Samo minutu kasnije Jordan je na polovici gostujućeg dijela terena uzeo loptu i sam krenuo prema golu Uskoka. Ostavio je dvojicu igrača iza sebe, no vratar Šolić ga je srušio u kaznenom prostoru, a sudac mu je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator je bio Čepo za 1:0.

Uskoci su se digli dugim loptama, čime su pokušavali uposliti Teklića i Maretića, no nisu uspjeli jer su Jerbić i Djevaljekaj sve zaustavili. Nakon lijepe akcije u 18. minuti domaći su poveli na 2:0. Zgoditak je zabio Vukadinović nakon dodavanja Bačića. Da su „uskoci“ opasni pokazao je Zvonimir Teklić koji je ušao u kazneni prostor, gdje ga je srušio Banović, a sudac je pokazao na 11 metara, pa je isti igrač smanjio na 2:1 u 27.minuti.

Nakon toga i Maretić je pokušao tući iz blizine, ali je Pinčić ostao na mjestu. Na drugoj strani Bačić je nakon što ga je izvrsno uposlio Jordan odmah pucao i Šolić je bio siguran. Opsjedaju gol Uskoka domaći i nekoliko udaraca je zaustavio Šolić prvo Jordana dva puta, pa Vukadinovića, i pred kraj poluvremena opet Jordanov.

Na početku drugog dijela „Uskoci“ su pokazali svoju moć, te nekoliko puta preko Vrdoljaka, Teklića i Božinovića ugrozili Pinčića, no promjene rezultata nije bilo. I kad su imali prividnu dominaciju gostiju, domaći su žustrom akcijom uposlili Vukadinovića koji je manirom rasnog strijelca zabio za 3:1, da bi nakon toga Bačkov pogodio vratnicu, a Čepo vratara. Sve što su oni promašili ispravio je Banović u 76. minuti kada je izigrao dvojicu i matirao vratara Šolića, a pridružio mu se i Stojčević u 82. minuti i na kraju Bačkov za velikih 6:1

22. travanj 2024 21:20