Gledatelji koji su pratili prva prikazivanja američke policijske serije "Castle” vjerojatno nisu obratili previše pozornosti na glumicu koja se pojavila u 17. epizodi četvrte sezone, koja je originalno prikazana 27. veljače 2012. godine.
No, u nekim repriznim prikazivanjima na domaćim programima zasigurno im se lik te glumice učinio poznatim dok nisu shvatili da se radi o – Meghan Markle, koja je, dakako, svjetsku slavu stekla tek kad je započela vezu s princom Harryjem, za kojeg se i udala u svibnju 2018. godine, odrekavši se glumačke karijere.
U spomenutoj epizodi je Meghan, koja je u srpnju 2011. dobila i ulogu u seriji "Suits”, u kojoj je glumila do 2017., kad se zaručila s Harryjem, glumila ubojicu dviju mladih žena, njezinih prijateljica, koje su bile odjevene u likove iz bajki.
Ubojica se pokušala prikazati kao žrtva koja je slučajno preživjela pokušaj ubojstva, a bila je odjevena kao glavna junakinja bajke "Uspavana ljepotica”, ali je razotkrivena i privedena pravdi.
Sada se Meghan, tvrde njezini kritičari nakon intervjua s Oprah Winfrey, postavši princeza u stvarnom životu, opet pokušava prikazati kao žrtva – monarhije u koju je ušla i koja joj nije pružila potrebnu podršku i razumijevanje, rasizma i opakih medija koji joj nisu dali disati.
Javnost, ne samo u Velikoj Britaniji, podijelila se na one koji svaku Meghaninu riječ izrečenu u razgovoru s Oprah smatraju "svetim pismom”, i na one koji joj nisu spremni slijepo vjerovati i preispituju njezine tvrdnje.
Dvije su bile posebno teške. Ona i Harry optužili su kraljevsku obitelj za rasizam, kazavši da je član obitelji, kojeg su odbili imenovati, izrazio "zabrinutost” zbog toga koliko će tamna biti koža njihova djeteta s obzirom da je Meghan miješane rase.
Druga zabrinjavajuća tvrdnja bila je da je Meghan u vrijeme kad je bila trudna s prvim djetetom, uskoro dvogodišnjim sinčićem Archiejem, ozbiljno razmišljala o samoubojstvu, a nitko joj iz kraljevske obitelji nije želio pomoći kad je tražila pomoć.
Što se rasizma tiče, Meghan se s njime nesumnjivo suočavala tijekom života, pa tako i u Velikoj Britaniji, iz koje je s Harryjem otišla i vratila se u rodnu Kaliforniju, dakle Ameriku, u kojoj je rasizam sasvim sigurno veći problem nego u Harryjevoj domovini.
Zašto nije odmah reagirao?
Je li opaska o Archijevoj boji kože izrečena kao zaista rasističko razmišljanje ili je bila nespretna šala, zasad nije moguće sa sigurnošću reći.
A čak se ni Harry i Meghan ne slažu kad se to dogodilo, ona je u razgovoru s Oprah rekla da je to bilo tijekom njezine trudnoće, a Harry je kazao da se to dogodilo još prije nego što su se vjenčali.
Bez obzira kada se dogodilo, a Meghan nije čula na vlastite uši nego joj je suprug to prenio, ako je Harry tu primjedbu shvatio kao rasističku, postavlja se pitanje zašto nije odmah reagirao i razgovarao sa svojom bakom, kraljicom Elizabetom II. i ocem, princom Charlesom o "rasističkom” članu obitelji.
Zašto su s time čekali sve do sada, kad su napustili kraljevsku obitelj i grade vlastiti život u hollywoodskom društvu u Kaliforniji?
Je li razlog to što sada igraju na kartu rasizma i Meghan se opet prikazuje kao žrtva pokušavajući, što misli priličan broj komentatora, na taj način steći simpatije Amerikanaca i "prodati” se na tržištu na kojemu žele izgraditi brend vrijedan milijardu dolara?
Kad su u pitanju Meghanine tvrdnje da je bila u takvom stanju da je željela ubiti sebe i nerođeno dijete, njih je zaista teško "progutati”.
Ponajprije zato što je vrlo teško povjerovati da su buduću majku koja nosi svoje prvo dijete zločesti tabloidi i nerazumijevanje kraljevske obitelji mogli dovesti u takvo stanje, makar se i osjećala zatočenom u "zlatnom kavezu” iz kojeg je željela pobjeći.
Ako je i bila u tako teškom psihičkom stanju, pomoć nije trebala tražiti dalje od svog supruga koji joj je od prvog dana kad su se sreli bio spreman skinuti zvijezde s neba i dodati ih svim onim draguljima što ih je naslijedio od pokojne majke, princeze Diane.
Harry je tražio pomoć, mogla je i Meghan
Sam Harry je priznao da je u dvadesetim godinama života nekoliko godina išao na terapiju kako bi se mogao nositi s traumama koje su ga pratile od majčine tragične smrti kad mu je bilo 12 godina.
Dakle, Meghan je pored sebe imala i još uvijek ima čovjeka koji je doživio tragediju i potražio stručnu pomoć kako bi se pobrinuo za vlastito mentalno zdravlje i nesumnjivo je to mogao osigurati i svojoj supruzi i pružiti joj odgovarajuću podršku.
Osim toga, Harry je zajedno s bratom Williamom i nevjestom Kate, s kojom je imao izvanredan odnos dok se Meghan nije pojavila na sceni, osnovao organizaciju „Heads Together” posvećenu upravo mentalnom zdravlju, a kasnije im se u toj organizaciji priključila i Meghan, dok nije došlo do raspada te kraljevske „fantastične četvorke”.
Zbog toga je nejasno zbog čega je Meghan smatrala da treba od bilo koga drugoga u okviru kraljevske obitelji, a pogotovo od osoblja u odjelu „ljudskih resursa”, tražiti pomoć.
Uostalom, u vrijeme kad se osjećala toliko izoliranom i jadnom da je razmišljala o okončanju vlastitog i života nerođenog djeteta, oko petog mjeseca trudnoće, Meghan je bila s kraljevskom obitelji na božićnom okupljanju u Sandringhamu u prosincu 2018. godine, obavljala je sama i s Harryjem neke protokolarne dužnosti tijekom siječnja 2019. godine, bili su na službenom putovanju u Maroku, a ona je u veljači 2019. bila i u New Yorku na skupoj, luksuznoj zabavi darivanja djeteta, koju su joj tamo priredile prijateljice.
U svim tim prigodama, što potvrđuju fotografije, blistala je poput brojnih drugih sretnih budućih majki koje će uskoro u naručje primiti svoje prvo dijete.
Bi li tako mogla izgledati žena koja ima ozbiljnih psihičkih problema ili smo možda podcijenili njezine glumačke sposobnosti?