SportTREĆA NL – JUG 18. KOLO

Piše Ivica GJERGJA
4. ožujka 2023. - 18:38

PRIMORAC – USKOK 2:0 (1:0)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 100. Sudac: Filip Proleta (Opuzen) 6. Pomoćnici: Klaić i Radonić.

Strijelci: 1:0 Vodopija (38), 2:0 Vodopija (59).

Najbolji igrač: Luka Vodopija (Primorac).

Crveni kartoni: Vice Birkić (Primorac) 49. drugi žuti), a Josip Glavović (Uskok) u 78. drugi žuti.

PRIMORAC: Stojanov 7, Mandow 7, Torbarina 7, Kula 7, Birkić 7, Bitunjac 7 (od 82. Maksym-), Vodopija 8(od 90. Novosel-), Pacvlović 7(od 46. Nakić 7), Okechukwu 7, Jurišić 7. Trener: Mirko Labrović 8.

USKOK: Šego 5,5, Danolić 6, Milović 6, Mihovilović 5,5, Plazibat 6, Maretić 6, Zovkić 5,5 (od 88. Vulikić-), Kapetanović –(od 10. Šošić 6), Grubišić 6, Katić 5,5 (od 62. Balić-). Trener: Duje Tokić 6.

Domaćini su već na otvaranju susreta pokazali gostu tko je gazda u Biogradu. Lijepe su dvije akcije izveli preko napadačkog reda Okechukwu i Pavlović ali ih ovi  nisu uspjeli realizirati. I nakon toga igra se na terenu koji pripada Uskoku, no dižu se „Uskoci“ i dominiraju terenom od 10. do 22. minute, te i oni imaju svoje šanse, koje na koriste.

Nakon toga sve pripada domaćinu, prvo je u 22. minuti oboren Bitunjac, Pavlović je namjestio loptu, zaletio se Lazarevski i sa 25 metara pogodio vratnicu. Redaju se prigode domaćih, a u 27. minuti kao da se Vodopija „uplašio“, šansa je otišla u nepovrat. I konačno dominacija domaćina u 38. minuti dovodi do gola. Bitunjac je iz svog dijela terena pronašao dugom loptom Vodopija koji matira vratar gosta za 1:0, a sa tim je rezultatom završilo poluvrijeme.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Vice Birkić je neoprezan i dobiva drugi žuti, isključujući karton. Oslabljeni domaćini u 59. minuti povisuju rezultat, Mandow i Vodopija su odigrali dupli pas, ovaj potonji je pored nemoćnog vratara gosta zabio po drugi put. Gosti kao da su se uplašili brojčane prednosti. Potiče trener Uskoka svoje da idu u napad no ništa od toga nego su pred kraj susreta Vodopija i Nakić ispustili uvjerljivije pobijediti. Od Uskoka se očekivalo više, zaslužena pobjeda domaćina.

29. travanj 2024 16:16